• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ 
  • کد خبر : ۱۵۲۹۹
گرما و آلودگی هوا، در شیوع اسهال ویروسی، دخیل است

 

فوق تخصص عفونی اطفال:

گرما و آلودگی هوا، در شیوع اسهال ویروسی، دخیل است

دکتر علیرضا طارمیها، فوق تخصص عفونی کودکان مرکز آموزشی و درمانی قدس قزوین گفت: اسهال ویروسی از شایع ترین نوع بیماری ها است که با شروع فصل گرما و افزایش برخی آلاینده ها شیوع پیدا می کند.

به گفته دکتر طارمیها، این اختلال آنچنان که از نامش پیدا است، منشا ویروسی دارد و افراد مبتلا به آن، با استفراغ، از دست دادن آب بدن، خشکی مخاط و اشک، تب خفیف، بی حوصلگی و گرفتگی عضلات مواجه هستند.

این پزشک متخصص با بیان اینکه رعایت بهداشت فردی، شست و شوی مرتب دست ها و دوری از افراد ناقل بیماری، از مهم ترین راه های پیشگیری از این بیماری است، افزود: اسهال ویروسی، یک اختلال و بیماری خود محدود کننده است، که در صورت ابتلای خفیف، نیاز به مراجعه به پزشک ندارد؛ اما چنانچه این اختلال به سطح حاد رسید، مراجعه به پزشک و دریافت دارو، ضروری است.

دکتر طارمیها اظهار کرد که شیوع این بیماری در کودکان بالای دو سال، شایع تر است؛ زیرا اطفال شیرخوار، به دلیل مصرف شیرمادر، نسبت به عوامل عفونی و اسهال ها مقاومت دارند.

این پزشک فوق تخصص عفونی کودکان تصریح کرد: درمان اسهال ویروسی با جایگزین کردن آب، مایعات و نمک، امکان پذیر است و به دلیل اینکه افراد مبتلا به این ویروس، در کنار اسهال، استفراغ هم دارند، پس در بعضی مواقع، سِرم خوراکی برایشان تجویز می شود.

دکتر طارمیها گفت: تجویز اُ.آر.اس از دیگر راه های درمان این بیماری ویروسی است، که بسته به شرایط بیمار، از 50 تا 100 سی سی تجویز می شود.

وی بیان کرد: توجه به توصیه های تغذیه ای از دیگر موارد مهم و ضروری در مقابله با این ویروس است و توصیه می شود افراد مبتلا به اسهال ویروسی، از مصرف تغذیه هایی که خاصیت اسموتیک یا شیرینی زیاد دارند، پرهیز کنند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0